Promocje
MYDŁO ŚWIĄTECZNE ZŁOTA CHOINKA "LIS" I 55g I KołobrzeskieSpa  (1)
MYDŁO ŚWIĄTECZNE ZŁOTA CHOINKA "LIS" I 55g I KołobrzeskieSpa (1)

9,00 zł

Cena regularna: 12,00 zł

Najniższa cena: 12,00 zł
szt.
MYDŁO ŚWIĄTECZNE ZIELONA CHOINKA "RENIFER" I 55g I KołobrzeskieSpa (1)
MYDŁO ŚWIĄTECZNE ZIELONA CHOINKA "RENIFER" I 55g I KołobrzeskieSpa (1)

9,00 zł

Cena regularna: 12,00 zł

Najniższa cena: 12,00 zł
szt.
Barwa Borowiny: Czy zmienność wybarwienia torfu wpływa na właściwości lecznicze? 0
Barwa Borowiny: Czy zmienność wybarwienia torfu nie wpływa na właściwości lecznicze? złoże kołobrzeska borowina

tytuł?! 

Barwa Borowiny: Czy zmienność wybarwienia torfu nie wpływa na właściwości lecznicze?

 

Borowina od wieków cieszy się uznaniem w terapiach naturalnych. Charakteryzuje się nie tylko unikalnymi właściwościami leczniczymi, ale także zmienną paletą barw, które można zaobserwować w zależności od miejsca jej wydobycia. Choć barwa borowiny może ulegać zmianom, nie ma to wpływu na jej zdolności terapeutyczne.

 skład borowiny kołobrzeska

Torf borowinowy jest naturalnym materiałem pochodzenia organicznego, bogatym w minerały, mikroelementy i biologicznie aktywne związki. 

 

Jej stosowanie w celach zdrowotnych obejmuje zabiegi balneologiczne takie jak: okłady, zawijania, fasony, kąpiele i inne mniej znane zabiegi lecznicze, które przynoszą korzyści pacjentom cierpiącym na różnego rodzaju dolegliwości.Barwa borowiny może wahać się od jasnego brązu przez oliwkowy, aż po głęboki czarny, może też zawierać plamy innego koloru. To zjawisko wynika z różnic w składzie chemicznym i mineralnym gleb oraz zróżnicowanych procesów biologicznych zachodzących w różnych siedliskach. Różnice mogą występować  m.in. w stężeniu związków organicznych, minerałów, stopniem utlenienia żelaza, zawartością krzemionki, które wpływają na ostateczny kolor borowiny.
Borowina, naturalny torf, występujący w bagnach i torfowiskach, przybiera różne odcienie barw w zależności od miejsca jej występowania. 

Kołobrzeska złoże borowiny “Uzdrowisko Kołobrzeg” S.A.rozciąga się na obszarze ponad 50 h na terenie chronionym Natura 2000. W trakcie dokumentacji wyróżniono 4 różniące się od siebie rodzaje torfu, mające inną barwę i skład.

Na przykład, skład organiczny borowiny wykopanej z torfowisk bliżej terenu zalesionego nadaje ciemniejszy kolor, od borowiny wydobytej w obszarze porośniętym trzciną, która może nadać wybarwienie koloru rudego.Ważne jest zrozumienie, że mimo różnorodności kolorów, właściwości lecznicze borowiny pozostają niezmienne. Niezależnie od tego, czy borowina jest jasnobrązowa czy czarna z jaśniejszymi przebarwieniami, zawiera ona te same cenne składniki, które przyczyniają się do jej potencjału terapeutycznego.

Główne składniki borowiny - kwasy huminowe i kwasy fulwowowe - pozostają stabilne niezależnie od wybarwienia. To tym substancją przypisuje się właściwości lecznicze, takie jak działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i detoksykacyjne. Barwa borowiny nie ma wpływu na skuteczność terapii. To, co ma znaczenie, to dostosowanie terapii do konkretnych potrzeb pacjenta oraz przestrzeganie procedur związanych z jej stosowaniem.

 

Podsumowując, borowina stanowi wyjątkowy dar natury, który przynosi ulgę i wspiera powrót do zdrowia. Choć jej barwa może być zmienna, to nie ma to wpływu na jej skuteczność leczniczą. Ostatecznie, to skład, bogactwo minerałów oraz aktywne związki zawarte w borowinie decydują o jej niezastąpionej wartości terapeutycznej.W każdym przypadku jednak, niezależnie od koloru, borowina pozostaje cennym zasobem natury, wspierającym zdrowie i dobre samopoczucie.
*Jeżeli chciałabyś/eś  dowiedzieć się więcej na temat borowiny ze złóża “ Uzdrowisko KOłobrzeg” S.A. zachęcamy do zapoznania się ze świadectwem potwierdzającym właściwości lecznicze w załączniku.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl