Plastry borowinowe zestaw 20 x 0,5 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 100,00 zł 100.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Borowina to organiczny rozgrzewający torf leczniczy. Zawiera wiele naturalnych składników aktywnych, które pozytywnie oddziałują na organizm, min. kwasy huminowe, bituminy i ich sole, enzymy, aminokwasy, estrogeny oraz makro i mikroelementy. Borowina ma zastosowanie w lecznictwie stanów zwyrodnieniowych i schorzeń narządu ruchu. Ponadto, dzięki swoim właściwościom oczyszczającym i odżywczym wykorzystywana jest w gabinetach odnowy biologicznej wpływając na poprawę kondycji skóry, ma działanie antycellulitowe.

W Sanatoriach ‘Uzdrowisko Kołobrzeg” S.A. zabiegi z użyciem borowiny takiej jak: okłady, fasony, kąpiele - stosuje się przy chorobach reumatologicznych i zwyrodnieniowych, stanach zapalnych, stanach pourazowych narządu ruchu czy bólach nerwowych. 

Naturalne okłady, zawijania i fasony borowinowe to zabiegi, które polegają na obłożeniu chorych części ciała leczniczym, rozgrzanym do temperatury około 42-46 stopni torfem, który przyspiesza krążenie krwi i przemianę materii oraz działa bodźcowo na układ hormonalny.

Efekty terapeutyczne:

  • Rozgrzanie tkanek i pobudzenie organizmu do działania,
  • Zmniejszenie napięcia mięśniowego,
  • Złagodzenie zespołów bólowych,
  • Zmniejszenie stanów zapalnych w schorzeniach narządu ruchu,
  • przeciwzapalne i ściągające,

 

Przed rozpoczęciem kuracji, w szczególności przed samodzielnym zastosowaniem borowiny do okładów w warunkach domowych, należy skonsultować się z lekarzem.

 

Sposób użycia:

  1. Pojedyncze opakowanie zanurzyć w ciepłej wodzie na 15 min. i ogrzać do temp. ok 40 st.C.
  2. Obciąć krótsze boki opakowania i przeciąć opakowanie wzdłuż środka.
  3. Nałożyć zawartość opakowania na chorą okolicę ciała odkrytą powierzchnią borowiny (nie usuwać folii). Okład pokryty folią należy okryć kocem.

 

UWAGA! Nie wolno borowiny podgrzewać w mikrofali lub piekarniku.

 

Borowina ze złoża “MIROCICE” “Uzdrowisko Kołobrzeg” S.A. jest naturalnym surowcem leczniczym uznanym przez Ministerstwo Zdrowia.

Borowina ze złoża "KOŁOBRZEG” jest naturalnym surowcem leczniczym na mocy ustawy z dnia 28.07.2005 r o lecznictwie uzdrowiskowym (Dz. U. Nr 167 p. 1399). Posiada świadectwo potwierdzające właściwości lecznicze wydane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny, Zakład Tworzyw Uzdrowiskowych Nr HU-62/BL-1/2008 oraz zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13.04.2006, w sprawie zakresu badań niezbędnych do ustalenia właściwości leczniczych naturalnych surowców leczniczych i właściwości leczniczych klimatu, kryteriów ich oceny oraz wzoru świadectwa potwierdzającego te właściwości (Dz. U. Nr 80 poz. 565).

 

Ważne: Odcień borowiny może różnić się od prezentowanego na zdjęciu. Uwarunkowane jest to przez naturalne różnice w kolorze torfu borowinowego, nie ma to wpływu na właściwości lecznicze.Przydatność do użycia: 12 m-cy od daty produkcji podanej na opakowaniu.

Wymiar plastra: 18x29 cm

 

*Odcień borowiny może różnić się od prezentowanego na zdjęciu. Uwarunkowane jest to przez naturalne różnice w kolorze torfu borowinowego, nie ma to wpływu na właściwości lecznicze.

Jeżeli prowadzisz salon lub baze zabiegową i szukasz stałego i sprawdzonego dostawcy skontaktuj się z nami aby kupić borowinę w cenie hurtowej: 

sprzedaz@uzdrowisko.kolobrzeg.pl 606 362 777

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl